O FUNDACJI

Fundacja Stare Nowe Moje Włochy została powołana do życia w 2011 roku. Jej istnienie jest wynikiem naszej wieloletniej "włochofilskiej" pasji. Nie mylcie nas z italofilami. Naszą namiętnością nie jest bowiem upalne południe Europy, ale jedna z dzielnic Warszawy, rzeczone Włochy.

Dlaczego Włochy? To nasze miejsce na ziemi. Tu mieszkamy, mamy znajomych, robimy zakupy, chodzimy na spacery z dziećmi - żyjemy! Coraz bardziej zakorzenieni. Włochy - przedwojenne miasto-ogród mają niebanalną historię i unikatowy w skali Warszawy urok przedwojennego miasteczka nietkniętego koszmarem wojny. Jesteśmy pod wrażeniem starych willi, ceglanych kamienic, stawów i wiekowego parku. Z pasją poznajemy rodzinne historie sąsiadów, prowadzimy wirtualny katalog wspomnień i pamiątek. Z drugiej strony fascynuje nas proces ścierania się starego z nowym - nowe budownictwo wypierające to zabytkowe, nowi mieszkańcy. Zagrożenia i możliwości. STARE NOWE MOJE WŁOCHY.

Od 2006 roku jesteśmy zaangażowani w organizację wydarzeń społeczno-kulturalnych we Włochach (naszą wizytówką są tzw. spotkania historyczne organizowane w lokalnej bibliotece). Od tego roku wreszcie działamy pod własnym szyldem!

Fundacja, jako narzędzie realizowania pasji będzie działała dwutorowo. Po pierwsze zależy nam na zachowywaniu i popularyzowaniu informacji na temat historii i tradycji naszej najbliższej okolicy. Internetowym medium tej gałęzi działalności jest strona www.wlochy-pod-warszawa.pl. Po drugie jako humaniści z powołania pragniemy włochowianom udostępniać kulturę przez wielkie "k". Wielkość utożsamiamy z jakością :).


STATUT FUNDACJI

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz