PROJEKTY 2014

16.09.1944 - PAMIĘTAMY

Akcja poświęcona pamięci tzw. "włochowskiej wywózki" skierowana do grupy młodzieży z jednej z włochowskich szkół oraz do mieszkańców Włoch. 16 września 1944 roku w związku z trwającym w Warszawie powstaniem Niemcy wywieźli z Włoch do obozów koncentracyjnych ponad 4000 mężczyzn. Połowa nigdy już nie wróciła do swoich domów.

Projekt ma na celu wykształcenie grupy młodych "ekspertów", którzy będą przekazywali mieszkańcom Włoch pamięć o "wywózce" oraz uatrakcyjnienie obchodów 70-tej rocznicy wydarzeń. Osoby zainteresowane szczegółami prosimy o kontakt mailowy: wlochy.pod.warszawa@gmail.com.


Projekt współfinansuje Centrum Komunikacji Społecznej m.st. Warszawa.

WŁOCHOWSKA GRA (POD)MIEJSKA - OBWIESZCZENIE

5-ta (!!!) edycja Włochowskiej Gry (Pod)miejskiej będzie poświęcona czasom II wojny światowej. Dwóch wojennych burmistrzów Włoch - Polak i Niemiec - publikowało wiele ogłoszeń, rozporządzeń, obwieszczeń. Staną się dla nas punktem wyjścia do opowiadania o dramatycznych, ale też codziennych wydarzeniach z życia podwarszawskiego miasteczka. Mamy nadzieję, że i tym razem uda nam się Was zaskoczyć - kostiumy, rekwizyty, pomysły. Spodziewajcie się wielu wrażeń i jak zwykle dużej dawki pasjonujących informacji o naszej okolicy.

Gra odbędzie się 7 czerwca 2014 roku (sobota). Startujemy od 10.00. Jak zwykle zapraszamy pieszych, rowerzystów, rolkarzy..., graczy indywidualnych i grupy.

Tu dostępne materiały z gry: informacje o okupowanych Włochach i obwieszczenia burmistrzów.

Projekt współfinansowany przez m.st. Warszawa - Urząd Dzielnicy Włochy oraz Fundację BZ WBK.


MÓJ DOM - KONKURS PLASTYCZNO-LITERACKI

Kilka miesięcy temu do naszych rąk trafił rysunek z 1935 roku. Piękny dokument z rodzinnego archiwum: wykonany dziecięcą ręką na pożółkłej kartce portret nieistniejącego domu. Dom znajdował się na ulicy Bratniej we Włochach, zamieszkiwała go rodzina Seferyńskich. Wtedy zrodził się pomysł konkursu.

Ogłaszamy konkurs na prace plastyczne i literackie portretujące MÓJ DOM. Do uczestnictwa zapraszamy dzieci w wieku 6 - 13 lat oraz w szczególnych przypadkach całe rodziny. Czekamy na portrety domów znajdujących się na terenie Włoch, zamieszkiwanych przez autorów prac. To mogą być dwuwymiarowe prace plastyczne lub prace literackie objętości do dwóch stron maszynopisu. Techniki i formy dowolne.

Prace można składać do 30 kwietnia 2014 w: sekretariacie SP nr  94 (ul. Cietrzewia 22a), sekretariacie SP nr 66 (ul. Przepiórki 16/18), w Bibliotece Dziecięcej nr 22 (ul. ks. J. Chrościckiego 2).

Elementem projektu będą warsztaty poświęcone architekturze lokalnej, które odbędą się we włochowskich szkołach podstawowych oraz w bibliotece publicznej. Otwarte WARSZTATY ARCHITEKTONICZNE DLA DZIECI w Bibliotece Dziecięcej nr 22 (ul. ks. J. Chrościckiego 2). Dzieci 6-9 lat: 2 kwietnia 2014 (środa) o 17.30. Dzieci 10-13 lat: 9 kwietnia 2014 (środa) o 17.30. Wstęp wolny, zgłoszenia: wlochy.pod.warszawa@gmail.com.

Ogłoszenie wyników będzie miało formę rowerowej wycieczki, podczas której odwiedzimy domy sportretowane podczas konkursu i obejrzymy nagrodzone prace reprodukowane na banerach oraz wysłuchamy czytanych na głos opowiadań konkursowych. 10 maja 2014 (sobota) od 16.00, ruszamy spod Biblioteki Publicznej w Parku Koelichenów (ul. ks. J. Chrościckiego 2).

Projekt współfinansowany przez m.st. Warszawa - Urząd Dzielnicy Włochy.

ULOTKA 
REGULAMIN KONKURSU

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz