środa, 30 lipca 2014

wojenne Włochy - akcja, materiały z gry

Witajcie! Jesteśmy jeszcze na wakacjach, ale myślami przenosimy się już w drugą połowę sierpnia, kiedy ruszy nasz nowy projekt 16.09.1944 - PAMIĘTAMY. Akcja będzie skierowana do grupy młodzieży z jednej z włochowskich szkół, a jej efekty będziecie mogli obejrzeć (a także dołączyć się do planowanych wydarzeń) w 70-tą rocznicę tzw. "włochowskiej wywózki". Osoby zainteresowane szczegółami prosimy o kontakt mailowy: wlochy.pod.warszawa@gmail.com.

Tymczasem u progu sierpnia, który w tym roku w Warszawie z racji okrągłej rocznicy Powstania Warszawskiego będzie obfitował w okolicznościowe wydarzenia, nadrabiamy zaległości.

Poniżej udostępniamy materiały z tegorocznej edycji Włochowskiej Gry (Pod)Miejskiej, która odbyła się 7 czerwca. Ulotki gracze otrzymywali na trasie gry. Informują o różnych wydarzeniach i aspektach życia w okupowanych podczas II wojny światowej Włochach pod Warszawą. Wiadomości pochodzą z książki Roberta Gawkowskiego Moja dzielnica Włochy oraz z naszych zbiorów. Drugi folder to udostępnione nam przez dra Gawkowskiego kopie obwieszczeń wojennych burmistrzów Włoch - bardzo interesująca lektura! A na koniec mapka z zaznaczeniem punktów - na pamiątkę wspólnej zabawy :)

MATERIAŁY Z PUNKTÓW
OBWIESZCZENIA


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz