niedziela, 24 lutego 2013

ruszamy po przerwie!

Po trzymiesięcznej przerwie wracamy z nowymi wydarzeniami. Tak jak w zeszłym roku nasze działania skoncentrują się na dwóch obszarach: historii Włoch pod Warszawą i spotkań małych dzieci ze starą polską animacją. Przedstawiamy Wam dwa nowe cykle - przed Wami: MIESZKAM WE WŁOCHACH i RETRO BOHATER: SŁUCHAM - TWORZĘ - OGLĄDAM. Wystarczy kliknąć w nazwy, aby przeczytać opisy.

Nie próżnując zaczynamy :) Już za trzy tygodnie pierwsze spotkanie z cyklu RETRO BOHATER

17 marca, 12.30 – niedziela
KRASNAL
lektura:
Maria Konopnicka , „O krasnoludkach i o sierotce Marysi” 
filmy:
WIOSENNE PRZYGODY KRASNALA HAŁABAŁY
Film o przygodach krasnala ukazujący pierwsze oznaki wiosny.
O DZIELNYCH KRASNALACH I NIEDZIELNYCH GOŚCIACH
Trzy krasnoludki spotykają w lesie rodzinę ludzi, którzy potwornie śmiecą.Skrzaty i zwierzątka protestują w miarę możliwości. W końcu dają brudasom nauczkę.
O KRASNALACH I KRECIE
Krasnale wchodzą w konflikt z kretem i zaczyna się między nimi walka. Ale gdy kretowi zagraża wąż krasnale ratują go i wszyscy rozstają się w zgodzie.
Filmy pochodzą ze zbiorów Studia Miniatur Filmowych w Warszawie.

Cykl jest przeznaczony dla przedszkolaków i uczniów pierwszych klas szkół podstawowych oraz ich opiekunów. Wstęp wolny. Ilość miejsc jest ograniczona. Informacje i zgłoszenia: wlochy.pod.warszawa@gmail.com, kino.ada@gmail.com. Retro Bohater jest kontynuacją zeszłorocznego cyklu Kino Malucha Retro.

Organizatorem cyklu jest fundacja Stare Nowe Moje Włochy (starenowemoje.blogspot.com), współorganizatorem Artystyczny Dom Animacji DK „Włochy” - Kino Studyjne ADA (kinoada.blogspot.com). Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz