sobota, 15 marca 2014

rusza konkurs MÓJ DOM

Bardzo się cieszymy mogąc uroczyście ogłosić rozpoczęcie Konkursu Plastyczno-Literackiego MÓJ DOM. Brzmi szumnie i ma tak brzmieć :) Pragniemy bowiem uhonorować mieszkankę Włoch, autorkę rysunku, który zainspirował nas do zorganizowania konkursu, Zofię Seferyńską z domu Firlej. Piękny, wykonany ołówkiem rysunek przedstawia nieistniejący już dom przy Bratniej 26, siedzibę rodową Firlejów.


Mamy nadzieję, że uda nam się zainspirować Was do stworzenia portretów domów, w których mieszkacie. W dobie wszechobecnych komórek i aparatów fotograficznych utrwalanie pamięci o domu technikami plastycznymi lub literackimi może wydawać się niepotrzebne. A jednak... za kilkadziesiąt lat taki dokument odnaleziony w archiwum rodzinnym może okazać się bezcenny!

Dlatego zachęcamy: przyjrzyjcie się swojemu domowi, spróbujcie dostrzec jak najwięcej szczegółów. I spróbujcie odtworzyć je w jak najciekawszej formie. Do udziału w konkursie zapraszamy dzieci w od 6 -13 lat oraz ich rodziny. Prace zbieramy do 30 kwietnia 2014 roku.

W ramach konkursu zapraszamy na warsztaty architektoniczne dla dzieci oraz rajd rowerowy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz