wtorek, 17 kwietnia 2012

Kino Malucha Retro - odsłona druga: ZWIERZĘTA

Minął miesiąc z okładem czym prędzej więc zapraszamy na drugi pokaz z cyklu Kino Malucha Retro. Tym razem młodzi miłośnicy polskiego filmu animowanego prześledzą temat "Zwierzęta". Zaczynamy od warsztatu plastycznego, podczas którego każdy uczestnik wykona zwierzęcą maskę. Zapewniamy materiały plastyczne, efekt swojej pracy będzie można zabrać do domu.


Po warsztacie zapraszamy na seans filmowy, składający się z kilku części (filmy pochodzą ze zbiorów Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej):
1. STRACH NA WRÓBLE (11 min.)
W lecie strach na wróble solidnie wypełnia swoje obowiązki, płosząc ptaki z pola. W zimie strach karmi zgłodniałe i przemarznięte ptaki.
2. O RAKU ŁOBUZIAKU (10 min.)
Mały rak zamiast iść do szkoły udaje się na wagary. Wpada do sieci i rybak zanosi go królowi, miłośnikowi potraw z ryb i raków. Małemu raczkowi udaje się uwolnić i nauczony przykrym doświadczeniem już nie będzie wagarować.
3. DZIELNY PTASZEK (11 min.)
Ptaszek-ogrodnik wpada w łapy kota. Na szczęście inne ptaki przychodzą mu z pomocą i uwalniają go.
4. DLACZEGO ŚLIMAK NIE MOŻE ZOSTAĆ LISTONOSZEM? (10 min.)
Ważka, która jest listonoszem, łamie skrzydło i nie może roznosić listów. Jej funkcji podejmuje się ślimak, ale myli adresy i porusza się zbyt wolno.
5. WILK I NIEDŹWIADKI (12 min.)
Trzy małe niedźwiadki przerażone uciekają przed groźnym wilkiem. Mama uświadamia im, jak wielka siła tkwi w jedności i niedźwiadki solidarnie stają przed wilkiem, a ten widząc przed sobą zwarty kolektyw w przerażeniu ucieka.


A to wszystko już w najbliższą niedzielę (22 kwietnia), warsztat o 12.30, seans ok. 13.30 w Artystycznym Domu Animacji (ul. ks. J. Chrościckiego 14). Wstęp wolny. Ilość miejsc jest ograniczona! Zgłoszenia (imię i nazwisko dziecka oraz opiekuna - jeśli dziecko jest wystarczająco samodzielne może przyjść samo) prosimy wysyłać na adresy: wlochy.pod.warszawa@gmail.com lub kino.ada@gmail.com. Miejsc na warsztatach jest mniej niż w sali kinowej. Uczestników na warsztaty będziemy zapraszać na podstawie listy imiennej, a potem w miarę wolnych miejsc. Cykl przeznaczony jest dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych. Prosimy o punktualność!





Projekt współfinansuje m.st. Warszawa. Daty i tematy kolejnych odcinków cyklu: 13 maja (Muzyka), 17 czerwca (Bolek i Lolek na wakacjach), 16 września (Baśnie), 14 października (Na ludowo), 18 listopada (Wiersze).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz