czwartek, 7 czerwca 2012

foto kolej - kino malucha retro - GRA GRA GRA :D

Czerwiec przyszedł niepostrzeżenie (ostatnie dni troszkę zbyt zimne i chmurne jak na prawie-lato), a u nas jak zwykle dzieje się bardzo dużo. Już prawie tydzień temu odbyliśmy nasz kolejowy spacer. Mimo niepewnej pogody na miejscu zbiórki oprócz przewodnika i organizatorów stawili się zdeterminowani spacerowicze. Poniżej link do fotograficznej dokumentacji naszej małej wyprawy. Dla smaku jedno zdjęcie - obrazek prawie że metaforyczny ;)


Spacer to już jednak przeszłość, a my śmiało patrzymy w przyszłość - niebawem dwie ostatnie fundacyjne imprezy przed wakacjami. Kolejna odsłona Retro Kino Malucha (hasło WAKACJE) oraz Włochowska Gra (Pod)Miejska. Spotkanie w ramach RKM (17 czerwca o 12.30) rozpoczynamy od warsztatu plastycznego, na którym wykonamy proste urządzenie imitujące ruch obrazka (taumatrop). Po zajęciach zapraszamy na zestaw filmów ze Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej - evergreeny o Bolku i Lolku.

KŁUSOWNIK (11 min.)
Bolek i Lolek spotykają w lesie kłusownika. Puszczają się za nim w pościg, unieszkodliwiają go i oddają w ręce leśniczego. Pomaga im w tym niedźwiedź.
STRZELBA I WĘDKA (10 min.)
Bolek i Lolek spędzają wakacje nad jeziorami. Chłopcom nie udają się wielkie łowy, a rozjuszony łoś wypędza ich z lasu.
ŻYRAFA (10 min.)
Z pociągu wiozącego zwierzęta cyrkowe ucieka żyrafa. Bolek i Lolek postanawiają pomóc dozorcy. Nie bardzo wiedząc, jak wygląda żyrafa sprowadzają najpierw barana, byka, psa i wreszcie żyrafę.
SKARB (9 min.)
Stary baca opowiada Bolkowi i Lolkowi o ukrytych skarbach, więc chłopcy szukają ich w górskiej jaskini. Znajdują tajemniczą walizkę, która okazuje się być walizą penetrującego jaskinię grotołaza.
FAŁSZYWY DZIADEK (10 min.)
Bolek i Lolek pomagają staruszce. Leniwy Bolek przebiera się za dziadka i zapędza Lolka do pracy. Lolek przebiera się za staruszkę i rewanżuje się Bolkowi.

Cykl Kino Malucha Retro współfinansuje m.st. Warszawa.
WSTĘP WOLNY - zgłoszenia: kino.ada@gmail.com
A do pełni radości brakuje nam jeszcze tylko informacji o grze miejskiej. Post już i tak przydługi, więc resztę informacji podamy w następnym. Teraz tylko zapraszamy: 16 czerwca od 10.00. Start: spod biblioteki w parku (Pałacyk Koelichenów, ul. ks. J. Chrościckiego 2). Poniżej prezentujemy (z dumą :)) plakat:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz