środa, 13 czerwca 2012

w sobotę GRAmy

W związku ze zbliżającą się wielkimi krokami Włochowską Grą (Pod)Miejską uchylamy rąbka tajemnicy odnośnie fabuły tegorocznej gry. Wehikuł czasu już rozgrzewa silniki! Panie, kup Pan działkę!
--------------------------------------------------------
Druga połowa lat dwudziestych ubiegłego stulecia. Szukasz miejsca, żeby się osiedlić. Interesuje Cię bliskość stolicy, masz tam swoje interesy. Myślisz nad wybudowaniem własnej willi w dużym ogrodzie, być może zdecydujesz się na postawienie czynszówki, z której będziesz czerpać korzyści finansowe. Każdy chętnie wynajmie mieszkanie w nowym, solidnym i murowanym domu.

Twoją uwagę przykuwa oferta rodzeństwa Koelichenów, które właśnie parceluje swój majątek. Dochodowe cegielnie będące w rękach ich rodziny od lat czterdziestych XIX wieku, zaczęły wyczerpywać swoje zasoby. Obszerną posiadłość pragną spożytkować parcelując ją wedle zasad urbanistycznych modnych miast-ogrodów. Zatrudnili już nawet architekta, który zobowiązał się opracować plan nowego założenia urbanistycznego. Koelichenowie i ich plenipotent (zarządca), Wacław Dąbrowski obiecują, że stworzą we Włochach świetne miejsce do życia – będą tu szkoły, opieka medyczna, służby porządkowe, sklepy i punkty usługowe, a do tego Dom Ludowy z pełną ofertą kulturalną, czytelnia, organizacje sportowe i lokalne gazety. Właściciele majątku zobowiązali się podarować działkę pod budowę kościoła. Brzmi interesująco, choć doszły Cię słuchy, że Włochy mimo wielkich ambicji do tej pory toną w błocie a zieleni jest jak na lekarstwo.

Po odwiedzeniu biura parcelacyjnego przy ulicy Wspólnej w Warszawie, udajesz się na miejsce, żeby sprawdzić, czy rzeczywiście jest to miejsce dobre dla Ciebie i Twojej rodziny.

Po drodze dowiesz się wiele o swoim nowym miejscu na ziemi, rozwiążesz zadania,
by stać się PRAWDZIWĄ WŁOCHOWIANKĄ,
PRAWDZIWYM WŁOCHOWIANINEM!
--------------------------------------------------------
16 czerwca (sobota) 2012, od 10.00
start spod Pałacyku Koelichenów (biblioteka w parku, ul. ks. J. Chrościckiego 2)
wstęp wolny

Można zabrać rower. Do udziały zachęcamy grupy i osoby indywidualne. Przyda się aparat – może być w komórce.

WŁOCHOWSKA GRA (POD)MIEJSKA jest częścią cyklu Stare Nowe Moje Włochy.
Organizator: FUNDACJA STARE NOWE MOJE WŁOCHY.
INFORMACJE:
www.wlochy-pod-warszawa.pl
starenowemoje.blogspot.comwww.facebook.com/StareNoweMojeWlochy
ZGŁOSZENIA:wlochy.pod.warszawa@gmail.com
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz