środa, 11 września 2013

tańce na dechach! deszczu i zimno a sio!

W najbliższą sobotę zrealizujemy swoje marzenie. Czy to nie piękne? Starsi (niektórzy nie tak znowu bardzo) opowiadali, że drzewiej w naszym parku (dawniej Koelichenów, dziś Kombatantów) odbywały się potańcówki pod chmurką. Zwano je "tańcami na dechach". Przygrywała muzyczka na żywo, bo niby jaka inna wtedy miałaby przygrywać. Zazdrościliśmy tych wspomnień, nogi z tęsknotą potupywały.


 Ale jak wiadomo dla chcącego nic niemożliwego :) 14 września we wspomnianą wyżej sobotę w wymienionym wyżej parku w ramach Pikniku "Miasto Ogród Włochy" (organizowanego przez UD Włochy i ADA DK "Włochy") odbędą się "Tańce na dechach" - na żywo zagra kapela Czarne Motyle, tańczyć będziemy pod wodzą profesjonalnego instruktora, walczyki, tanga ach... Oby tylko pogoda dopisała! Tańce są kolejną odsłoną cyklu MIESZKAM WE WŁOCHACH.

Tańce będą główną atrakcją naszego piknikowego wejścia, lecz nie jedyną. Oto program:
*** od 14.00 - warsztat plastyczny - tworzymy wielki KOLAŻ domów z Włoch, przy okazji przybliżając ideę miasta-ogrodu
*** 17.00 - 20.00 - hit sezonu, po raz pierwszy od wieeeluuuu lat lecz nie po raz pierwszy w naszym parku TAŃCE NA DECHACH
*** od 11.00 do 20.00 - zbiórka pieniędzy na leczenie chorej ALICJI KOSMALI
Przy zbiórce można nam pomóc na dwa sposoby: znaleźć nas i wrzucić grosik lub złotówkę ;) do puszki, albo pomóc nam w zbieraniu pieniędzy. Wystarczy poświęcić temu godzinę, my zapewniamy wszystko, co trzeba (zgłoszenia mailem: wlochy.pod.warszawa@gmail.com).
*** W pobliżu naszego miejsca (śliczne deski do tańca :)) FUNDACJA WILLA JASNY DOM zaprezentuje swoją działalność. O 16.00 w piwnicy domu przy ul. Świerszcza 2 (dawna siedziba NKWD) film-pokaz na temat historii willi.
Impreza "tańce na dechach" jest współfinansowana przez m.st. Warszawę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz